PVC SHEET

ПВЦ ЛИСТ

PET SHEET

ЛИСТ за миленичиња

FACTORY SHOW

ФАБРИКА ШОУ

HSQY TEAM

HSQY ТИМ

Категории на производи

HSQY Plastic Group нуди секакви производи од пластика, вклучително и ПВЦ крут чист лист, ПВЦ флексибилен филм, ПВЦ сива плоча, ПВЦ бел лист, ПВЦ картичка,

ПВЦ пена плоча, акрилен лист, светлосен панел за водич и акрилни производи.

 • wholesale PVC rigid clear sheet price

  Апликација

  Големина: 700*1000мм, 915*1830мм, 1220*2440мм или прилагодена дебелина:0,21-6,5мм Густина: 1,36g/cm3 Боја: природна транспарентна, проѕирна со сина нијанса Површина: сјајна/сјајна Опсег на производ...
  Научи повеќе

  цена на големо ПВЦ крут проѕирен лист

 • wholesale PVC Foam board price

  Апликација

  Модел:ПВЦ пена плоча Марка:HSQY Код:ПВЦ пена плоча-01 Дебелина:1-20мм Големина:1220*2440мм или прилагодена Опис на производот Информации за компанијата Опис на производот ПВЦ пена плоча е лесна, цврста...
  Научи повеќе

  ПВЦ пена на големо цена

 • wholesale PVC flexible plastic sheet price

  Апликација

  Име Проѕирен проѕирен ПВЦ материјал за мек филм 100% девствен материјал Големина во ширина на ролна од 50мм-2300мм Дебелина 0,05мм-12мм Густина 1,28-1,40 g/cm3 Површина сјајна/Мат/Шаблони за да се...
  Научи повеќе

  цена на големо ПВЦ флексибилен пластичен лист

 • wholesal Clear PET sheet roll price

  Апликација

  Ставка ПЕТ лист Ширина на ролна: 110-1280mm Лист: 915*1220mm/1000*2000mm Дебелина 0,15-3,0mm Густина 1,37g/cm^3 Отпорност на топлина (континуирано) 115℃ Отпор на топлина ...
  Научи повеќе

  на големо Clear PET лист ролна цена

 • wholesale Anti-Scratch PET Rigid Sheet price

  Апликација

  Цврстиот лим ПЕТ (полиетилен терефталат) против гребење е нов еколошки материјал за пакување, со висок сјај, висока транспарентност, добра отпорност на бариери и мирисна...
  Научи повеќе

  цена на крут лист ПЕТ против гребење на големо

 • wholesale PETG plastic sheet price

  Апликација

  Пластичен лист PETG Материјал: petg Тип: Дебелина на екструзионен филм: 0,20 mm до 6,0 mm Дијаметар на јадро: 3″ Боја: Транспарентна површина: блескава Макс Ширина: 2300 mm Пакување: Крафт хартија+P...
  Научи повеќе

  цена на пластичен лист PETG на големо

 • wholesale Acrylic Sheets price

  Апликација

  Акрилен чист лист Акрилниот чист лист е направен од 100% PMMA суровина за да се направи рамно завршено истовремено за време на процесот на лиење.Широко се користи за надворешно рекламирање, светлосни кутии, ...
  Научи повеќе

  Акрилни листови цена на големо

 • wholesale PMMA acrylic sheet price

  Апликација

  PMMA – Полиметил метакрилат (акрилик, плекси плоча, акрилик, стиплекс, плексиглас) е крут термопластичен, транспарентен, со висок пренос на светлина (околу 93%).2 пати е полесен од ...
  Научи повеќе

  цена на акрилен лист ПММА на големо

 • Plastic processed products

  Апликација

  Акрилен обоен листАкрилниот обоен лист е направен од 100% PMMA суровина за да се направи рамно завршено во исто време за време на процесот на лиење.Широко се користи за надворешно рекламирање, светлосни кутии...
  Научи повеќе

  Производи од пластика

Changzhou Huisu Qinye Plastic Group has been established more than 10+ years, with over 15 plants to offer all kinds of plastic goods,such as PVC, PET,Acrylic and other plastic products.
HSQY Palstic Group has rich professional experience in export trade and has exported PVC, PET and other related plastic products to more than 100 countries.
With more than 1000+ long-term customers worldwide,our main markets are mainly in Europe, Southeast Asia and South America. Our concept of considering both quality and service are equally important and performance gain trust from customers.
Through HSQY Plastics Group's excellent sales team and thoughtful and comprehensive communication with overseas customers, our annual export sales have exceeded $50 million and are still growing year by year.
HSQY Plastics Group has more than 15 partner factories, with each production line' capacity being more than 500 tons per month - a perfect supply chain to ensure that every shipment from our customers is shipped quickly and on time.
 • 10+Години
  Changzhou Huisu Qinye Plastic Group е основана повеќе од 10+ години, со над 15 погони кои нудат секаков вид на пластични производи, како што се ПВЦ, ПЕТ, акрилни и други пластични производи.
 • 100+Извозни земји
  HSQY Palstic Group има богато професионално искуство во извозната трговија и има извезено PVC, PET и други сродни пластични производи во повеќе од 100 земји.
 • 1K+Клиенти
  Со повеќе од 1000+ долгорочни клиенти ширум светот, нашите главни пазари се главно во Европа, Југоисточна Азија и Јужна Америка.Нашиот концепт за разгледување и на квалитетот и на услугата се подеднакво важни и перформансите добиваат доверба од клиентите.
 • 50 милиони +американски долари
  Преку одличниот продажен тим на HSQY Plastics Group и внимателната и сеопфатна комуникација со клиентите во странство, нашата годишна извозна продажба надмина 50 милиони американски долари и сè уште расте од година во година.
 • 500+Тони
  HSQY Plastics Group има повеќе од 15 партнерски фабрики, при што капацитетот на секоја производна линија е повеќе од 500 тони месечно - совршен синџир на снабдување за да се осигура дека секоја пратка од нашите клиенти се испраќа брзо и на време.

ТУРА ВО ФАБРИКА

ПВЦ Божиќен филм

HSQY Plastic Group располага со професионална опрема за производство на одделни цврсти ПВЦ филм - главно се користат за вештачки лисја или огради на новогодишни елки.Обезбедете ODM услуга - ширината, дебелината и втиснувањето на филмот може да се прилагодат според барањата на клиентите.HSQY Plastic Group е посветена на снабдување со ПВЦ филм на клиентите со висок квалитет и разумна цена.

ТУРА ВО ФАБРИКА

Акрилен лист

Лиен акрилен лим/ плоча е направен од метил метакрилат (MMA) како суровина.Во процесот на производство на чинии, овој производ поминува низ форма на истурање, а потоа финално ладење.Акрилниот лим е единечно тело во специфичен калап за рефус полимеризација и органска стаклена плоча.Може да се направи без боја, обоена транспарентна или непроѕирна ПММА плоча.

ТУРА ВО ФАБРИКА

ПВЦ цврст лист

Главниот процес на ПВЦ транспарентен крут лист е истиснување и календерирање, што е широко користено во печатарската индустрија, блистер, пакување, офсет печатење и рекламирање.Во зависност од производниот процес, дебелината е 0,21-6,5 mm или 0,03-1 mm.Поголемиот дел од ширината на ПВЦ листот е помал од 1300 mm.ПВЦ листови може да се користат за изработка на ПВЦ картички, чаршафи за абажур, покривки за таванот, чаршафи за канцелариски материјал и лековити чаршафи.

ТУРА ВО ФАБРИКА

ПЕТ лист

ПЕТ е разградлив еколошки материјал за пакување.Нетоксичен, нема проблем за пакување храна.Нема штета предизвикана од пакувањето.Лесен за обработка поради добрата пластичност, што е погодна за сечење, вакуумско формирање и преклопување.ПЕТ може да се пакува и испорачува во форма на листови или ролни.Добра пластичност, лесна обработка, погодна за сечење, вакуумско формирање и преклопување.Опсегот на дебелина е 0,15 mm-3,0 mm, опсегот на ширина е 110 mm-1280 mm, а опсегот на густина е 1,33-1,35 g/cm³.Бојата може да се прилагоди според примерокот, а површината може да биде сјајна или мат.
" Ти благодарам за твоето време! "
Стекнување примероци / Одговарање на прашања Контактирајте не

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја