10mm ПВЦ лист

 • China New Product Pvc Stretch Ceiling Film - Grain / Glossy Clear PVC Sheet – Huisu

  апликација

  ПВЦ РИГИДНА CLEAR лист (жито / сјајни) големина од лист: 700 * 1000mm, 1530mm * 915, 915 * 1220mm или кориснички големина од ролна: 500-1500mm дебелина: 0,3-1,5 mm За густина :: 133-1.34g / cm3 Боја: Отстрани Површина: О ...
  Научи повеќе

  China New Product Pvc Stretch Ceiling Film - G...

 • Online Exporter Pvc Sheet For Door - Frost Clear PVC Sheet – Huisu

  апликација

  Фрост јасно ПВЦ лист Големина: 915 * 1830mm, 1220 * 2440mm или Кориснички Дебелина: 0.21-1.5mm Густина :: 1.33g / cm3-1.34g.cm ^ 3 Боја: природна транспарентни, транспарентни со сина нијанса Површина: Мет / MattProu. ..
  Научи повеќе

  Online Exporter Pvc Sheet For Door - Frost Cle...

 • Wholesale Acrylic Plastic Sheets - Die Cut Anti-Fog Pet Rigid Sheet for Face Shield – Huisu

  апликација

  Item PET Sheet Film Width Roll: 110-1280mm Sheet: 915*1220mm/1000*2000mm Thickness 0.15-3.0mm Density 1.37g/cm^3 Heat Resistance (Continuous) 115℃ Heat Resistance (Short) 160℃ ...
  Научи повеќе

  Wholesale Acrylic Plastic Sheets - Die Cut Ant...

 • OEM/ODM China 0.18mm Pvc Sheet Roll - PVC COLOERD SHEET – Huisu

  апликација

  PVC Colored Sheet SIZE BY SHEET   900*1200MM,1220*2440MM THICKNESS  BY SHEET   0.175-1.0MM DENSITY   1.32-1.34 COLOR   VARIOUS NAME OF INDEX UNIT INDEX TENSILE-STRENGTH MPA >52 IM...
  Научи повеќе

  OEM/ODM China 0.18mm Pvc Sheet Roll - PVC COLO...

 • Renewable Design for Transparent Plastic Sheet Roll - PVC Free Foam Sheet – Huisu

  апликација

  PVC Celuka Foam Sheet Performance description: TESTING ITEM UNIT TESTING RESULT DENSITY G/CM3 0.45-1.05 TENSILE STRENGTH MPA 12-20 BENDING INTENSITY MPA 12-18 BENDING ELASTICITY MODULUS ...
  Научи повеќе

  Обновлив дизајн за транспарентен пластичен лист ...

 • Factory wholesale Pvc Sheet 8mm - PVC Film For Blister – Huisu

  апликација

  Цврсти ПВЦ одбор Големина на листови: 915 * 1830mm, 2440mm 1220 * 700 * 1000mm Големина на ролната: 500-1500mm Дебелина: 0.20-6.5mm Густина 1.36-1.38g / cm3 Боја: јасни, транспарентни Површина: сјајни / сјајни Prouduct Ran ...
  Научи повеќе

  Factory wholesale Pvc Sheet 8mm - PVC Film For...

 • Cheapest Factory 0.18mm Pvc Sheet Roll - 0.25mm 0.3mm 0.4mm 0.5mm Anti-Fog Face Mask Sheild Clear APET Sheet Pet Sheet – Huisu

  апликација

  1. PET е разградлив еколошки материјал за пакување. Нетоксичен, нема проблем за пакување храна. 2. Нема штета предизвикана од пакувањето 3. Лесно за обработка поради добра пластичност, ...
  Научи повеќе

  Cheapest Factory 0.18mm Pvc Sheet Roll - 0.25m...

 • Chinese wholesale Anti Static Plastic Sheet - Frost Clear PVC Sheet – Huisu

  апликација

  Фрост јасно ПВЦ лист Големина: 915 * 1830mm, 1220 * 2440mm или Кориснички Дебелина: 0.21-1.5mm Густина :: 1.33g / cm3-1.34g.cm ^ 3 Боја: природна транспарентни, транспарентни со сина нијанса Површина: Мет / MattProu. ..
  Научи повеќе

  Chinese wholesale Anti Static Plastic Sheet - ...

 • Factory Cheap Colored Pvc Film - 0.15mm to 3.0mm PET Sheet (APET / PETG/ GAG Sheet) – Huisu

  апликација

  ДЕТАЛИТЕ Големина на производот: лист или тек Формат кориснички Дебелина: 0.15-3.0mm Густина :: 1.35g / cm3 Боја: Проѕирна, Шарени според примерокот или со Pantone Површина: сјајни, мат Prouduct Р ...
  Научи повеќе

  Factory Cheap Colored Pvc Film - 0.15mm to 3.0...

 • Factory Price Self Adhesive Pvc Sheet - PVC Free Foam Sheet – Huisu

  апликација

  PVC Celuka Foam Sheet Performance description: TESTING ITEM UNIT TESTING RESULT DENSITY G/CM3 0.45-1.05 TENSILE STRENGTH MPA 12-20 BENDING INTENSITY MPA 12-18 BENDING ELASTICITY MODULUS ...
  Научи повеќе

  Factory Price Self Adhesive Pvc Sheet - PVC Fr...

 • Cheap PriceList for Pe Film Roll - PVC Sheet For Folding Box – Huisu

  апликација

  Цврсти ПВЦ одбор Големина на листови: 915 * 1830mm, 2440mm 1220 * 700 * 1000mm Големина на ролната: 500-1500mm Дебелина: 0.20-6.5mm Густина 1.36-1.38g / cm3 Боја: јасни, транспарентни Површина: сјајни / сјајни Prouduct Ran ...
  Научи повеќе

  Cheap PriceList for Pe Film Roll - PVC Sheet F...

 • Special Design for Pvc Plastic Transparent Curtain - PVC Flexible Film – Huisu

  апликација

  ПВЦ обалата FILMFlexible ПВЦ филм Транспарентен филм на CalendaringThickness: 0.05mm до 3mm Ширина <2200 mm PHR: 20-50 Боја: Нормално транспарентен, Супер транспарентни, транспарентни со втиснување, Transpar ...
  Научи повеќе

  Special Design for Pvc Plastic Transparent Curt...

123456Следна> >> Страница 1/20