1/8 инчен ПВЦ Црното одбор

 • Competitive Price for Plastic Extrusion Machine -
 Acrylic Colored Sheet – Huisu

  апликација

  Акрилна боја SheetAcrylic боја лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користат за надворешно рекламирање, светлината кутии ...
  Научи повеќе

  Конкурентна цена за машина за пластично истиснување ...

 • New Arrival China Translucent Acrylic Sheet -
 Acrylic – Huisu

  апликација

  Акрилик Отстрани лист акрилик Отстрани лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користи за надворешна реклама, светлината кутии, ...
  Научи повеќе

  New Arrival China Translucent Acrylic Sheet - ...

 • Best 0.3mm Pet Sheet -
 Acrylic Colored Sheet – Huisu

  апликација

  Акрилна боја SheetAcrylic боја лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користат за надворешно рекламирање, светлината кутии ...
  Научи повеќе

  Best 0.3mm Pet Sheet - Acrylic Colored Sheet &...

 • Top Suppliers Matte Pvc Sheet -
 Acrylic Colored Sheet – Huisu

  апликација

  Акрилна боја SheetAcrylic боја лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користат за надворешно рекламирање, светлината кутии ...
  Научи повеќе

  Top Suppliers Matte Pvc Sheet - Acrylic Colore...

 • Hot Sale for Plastic Sheet Extrusion Machine -
 Acrylic Clear Sheet – Huisu

  апликација

  Акрилик Отстрани лист акрилик Отстрани лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користи за надворешна реклама, светлината кутии, ...
  Научи повеќе

  Hot Sale for Plastic Sheet Extrusion Machine - ...

 • Factory selling Soft Plastic Sheet -
 Acrylic Colored Sheet – Huisu

  апликација

  Акрилна боја SheetAcrylic боја лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користат за надворешно рекламирање, светлината кутии ...
  Научи повеќе

  Factory selling Soft Plastic Sheet - Acrylic C...

 • Wholesale Rigid Pvc Film For Blister Pack -
 Die Cut Anti-Fog Pet Rigid Sheet for Face Shield – Huisu

  апликација

  Item PET Sheet Film Width Roll: 110-1280mm Sheet: 915*1220mm/1000*2000mm Thickness 0.15-3.0mm Density 1.37g/cm^3 Heat Resistance (Continuous) 115℃ Heat Resistance (Short) 160℃ ...
  Научи повеќе

  Wholesale Rigid Pvc Film For Blister Pack - Di...

 • China Gold Supplier for Pet Rigid Sheet -
 Die Cut Anti-Fog Pet Rigid Sheet for Face Shield – Huisu

  апликација

  Item PET Sheet Film Width Roll: 110-1280mm Sheet: 915*1220mm/1000*2000mm Thickness 0.15-3.0mm Density 1.37g/cm^3 Heat Resistance (Continuous) 115℃ Heat Resistance (Short) 160℃ ...
  Научи повеќе

  China Gold Supplier for Pet Rigid Sheet - Die ...

 • High reputation Pvc Sheet Manufacturers -
 0.25mm 0.3mm 0.4mm 0.5mm Anti-Fog Face Mask Sheild Clear APET Sheet Pet Sheet – Huisu

  апликација

  1. PET е разградлив еколошки материјал за пакување. Нетоксичен, нема проблем за пакување храна. 2. Нема штета предизвикана од пакувањето 3. Лесно за обработка поради добра пластичност, ...
  Научи повеќе

  High reputation Pvc Sheet Manufacturers - 0.25...

 • High definition Pvc Transparent Color Film -
 Acrylic – Huisu

  апликација

  Акрилик Отстрани лист акрилик Отстрани лист е направен од 100% суровина ПММА да се направи рамен заврши во исто време во текот на процесот на леење. Широко се користи за надворешна реклама, светлината кутии, ...
  Научи повеќе

  High definition Pvc Transparent Color Film - A...

 • New Arrival China Flexible Plastic Sheet -
 PVC Celuka Foam Sheet – Huisu

  апликација

  PVC Celuka Foam Sheet Performance description: TESTING ITEM UNIT TESTING RESULT DENSITY G/CM3 0.45-1.05 TENSILE STRENGTH MPA 12-20 BENDING INTENSITY MPA 12-18 BENDING ELASTICITY MODULUS ...
  Научи повеќе

  New Arrival China Flexible Plastic Sheet - PVC...

 • Good Wholesale Vendors Pressed Pvc Sheet -
 Die Cut Anti-Fog Pet Rigid Sheet for Face Shield – Huisu

  апликација

  Item PET Sheet Film Width Roll: 110-1280mm Sheet: 915*1220mm/1000*2000mm Thickness 0.15-3.0mm Density 1.37g/cm^3 Heat Resistance (Continuous) 115℃ Heat Resistance (Short) 160℃ ...
  Научи повеќе

  Good Wholesale Vendors Pressed Pvc Sheet - Die...

123Следна> >> Страница 1/3