China China COLOERD PVC SHEET factory and manufacturers | Huisu
 • China COLOERD PVC SHEET
 • China COLOERD PVC SHEET
 • China COLOERD PVC SHEET
 • China COLOERD PVC SHEET

China COLOERD PVC SHEET

Ние не само што произведува ПВЦ јасна состојба и јасно ПВЦ филм, но, исто така, произведуваат ПВЦ боја лист. Ако сакате да се направи сопствен боја, ве молиме кажете ни Pantone боја број или да ни ги испратите вашите примерок.

детали за производот

Тагови производ

Детали за производот на црниот ПВЦ лист

ПВЦ боја лист
ГОЛЕМИНА НА СОСТОЈБА   900 * 1200mm, 1220 * 2440mm
ДЕБЕЛИНА ОД ЛИСТАТА   0,175-1,0 мм
густина   1,32-1,34
БОЈА   РАЗЛИЧНИ
ИМЕ НА ИНДЕКС ЕДИНИЦА Индекс
ЗДРАВИНА цврстина МПА > 52
ВЛИЈАНИЕ цврстина KJ / М2 > 5
СИЛА зависници ВЛИЈАНИЕ   нема фрактура
Викат ОМЕКНУВАЊЕ PIONT ° C  
дЕКОРАЦИЈА ПЛОЧА > 75
ИНДУСТРИСКА ПЛОЧА > 80

функција

1. висока хемиска стабилност, парична казна за анти-оган,
2. високо UV.stabilized, добри механички својства, висока цврстина и сила,
3. и стареењето отпор, добра selfextinguishing имот и сигурен insulativity.
4. водоотпорен и има многу добри мазна површина, и е не се деформира.

апликација

1.For виткање BOX
2.За за пакување на храна
3.FOR офсет

суровини

100% девица материјал; увезените суровини

Постојат два апсолутни предности за нашите суровини како што следува:

1. 100% девица материјал: нашата фабрика никогаш не се користи рециклирани материјали, наместо на 100% девица материјал со цел да се намали трошоци на производство.

2. Нашата суровина се купени од најпознатите брендови во целиот свет како LG и Формоза Пластични така што квалитетот на готовите производи се добро загарантирана. Општо земено, годишниот обем на набавката е околу 20.000 тони.

 

Овие се капацитети за правење 3мм ПВЦ пена одбор, 4x8 ПВЦ пена листови, 1mm ПВЦ пена лист, ПВЦ пена Лист 4mm, 5mm ПВЦ пена одбор на состојба, и пена ПВЦ лист 12мм.
Овие се капацитети за правење 3мм ПВЦ пена одбор, 4x8 ПВЦ пена листови, 1mm ПВЦ пена лист, ПВЦ пена Лист 4mm, 5mm ПВЦ пена одбор на состојба, и пена ПВЦ лист 12мм.

производствена линија

Во принцип, краток опис на ПВЦ / ПЕТ филм / лист производство од суровина до готови производи како што следува:

1. plasticizing

2. Филм слој

3. филм сечење

4. торба пакување

5. палети пакување

6. сад вчитување

BR1A9032_1

Производство Видео


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  примената на производот

  повеќе +