Зошто да не одберете нас

Зошто да не одберете нас

Changzhou Huisu Qinye Plastic Group

ГОДИНИ

Changzhou HSQY Plastic групацијата има 13 години професионално искуство во обезбедување на ПВЦ, ПЕТ, акрилни и други сродни производи.

ВРАБОТЕНИ

Имаме околу 500 вработени, вклучувајќи 20 персонал за продажба и 20 технички персонал.Умешен англиски, шпански, јапонски и корејски и може да опслужува повеќе пазари.

КЛИЕНТИ

Со повеќе од 300 долгорочни квалитетни клиенти во повеќе од 40 земји на 5 континенти, базата на клиенти е главно во Европа, Азија и Јужна Америка.

американски долари

Вкупната вредност на извозот е над 100 милиони американски долари годишно, а вкупниот годишен обем на извоз е над 1.000 контејнери.

ЗА НАС

Changzhou Huisu Qinye Plastic Groupе основана во 2008 година, со12 погони кои нудат секаков вид на производи од пластика, вклучувајќи ПВЦ крут проѕирен лист, ПВЦ флексибилен филм, ПВЦ сива табла, ПВЦ бел лист, ПВЦ картичка, ПВЦ пена плоча, акрилен лист, светлосен водич панел и акрилни производи.Нашите ПВЦ производи се широко користени во пакети, знаци, украси и други области.Нашиот концепт за разгледување и на квалитетот и на услугата се подеднакво важни и перформансите добиваат доверба од клиентите. Со избирање на HSQY, добивате сила и стабилност.Ние го произведуваме најширокиот опсег на производи во индустријата и продолжуваме да развиваме нови технологии, формулации и решенија.Нашата репутација за квалитет, царинска услуга и техничка поддршка е ненадмината во индустријата.Постојано се стремиме да унапредуваме одржливи практики на пазарите што ги опслужуваме.

НАШИТЕ СИЛИ

HSQY-36w

1. Changzhou Huisu Qinye Plastic Group е основана во 2008 година, со 12 погони кои нудат секакви производи од пластика, вклучувајќи PVC PET PC АКРИЛИК и други сродни пластични производи.

HSQY-36

2. Способност на производот: ПВЦ 100 тони/ден;ПЕТ 100 тони/ден;Акрилик 50 тони/ден;Компјутер 25 тони/ден.

HSQY-3

3. Имаме професионален тим за продажба кој се состои од повеќејазични групи како англиски, шпански, јапонски, корејски, руски итн... Удобно е да им понудиме висококвалитетна услуга на нашите клиенти ширум светот.

HSQY-3d6w

4. Бидејќи имаме силен синџир на снабдување, готовите пластични производи може да се приспособат за клиенти како акрилни разделници за маса, ПВЦ изложба, ПВЦ студентски/банкарски/клубски картички итн...

ПАТ НА РАЗВОЈ

huisu-65

☆Основана во јануари 2008 година
☆Избран за постојан директор Член на Здружението за е-бизнис на Драгон Сити во 2010 година
☆ Избран за потпретседател на Здружението за е-бизнис на Драгон Сити во 2014 година
☆Генералниот директор е поканет како професор на Универзитетот Чангжу во 2014 година
☆ Избран како РЕВИЗИРАН ДОБАВУВАЧ од Произведено во Кина во 2015 година
☆Избран како GOLD SUPPLIER од Alibaba во 2016 година
☆Избран како најголемо влијание на добавувачот од TENDAO во 2019 година
☆Избран како врвен снабдувач на Супер септември од Alibaba во 2020 година

ПОДРЖАНА КОРПОРАЦИЈА

HSQY-36w45

Changzhou Huisu Qinye Plastic Group

HSQY-3645

Jiangsu JuMai New Material Co., Ltd

HSQY-364w

Jiangsu Jiujiu Material Technology Co., Ltd

HSQY-36w

Џин Каи за наука и технологија за полимерни материјали Co., Ltd

Changzhou Jin Cai Polymer Materials Science and Technology Co., LTD, е професионален производител на полимерни материјали, како што се ПВЦ крут лист, ПВЦ флексибилен филм, ПВЦ пена плоча, ПВЦ крути плочи, ПЕТ крут лист и лиен акрилен лист.Тие се широко користени во пакети, знаци, огласи, печатење, градежништво и така натаму. Нашиот концепт за разгледување и на квалитетот и на услугата се подеднакво увоз и перформанси стекнуваат доверба од клиентите. Со избирање на JIN CAI Polymer Materials Science and Technology Co., LTD, добивате сила и стабилност.Ние произведуваме најширока палета на производи и продолжуваме да развиваме нови технологии, формулации и решенија.Нашата репутација за квалитет, услуги на клиентите и техничка поддршка е ненадмината во индустријата.Постојано се стремиме да унапредуваме одржливи практики на пазарите што ги опслужуваме.

ХУИСУ КУЛТУРА

Мисија:

Да им понудиме на клиентите пластичен материјал со најдобра цена и квалитет

Визија:

Да се ​​биде глобален лидер во извозот на пластични листови и филмови

Вредности:

Одговорност ● Тимска работа ● Прифаќање промени ● Посветени и страсни ● Висока ефикасност и совршенство ● Живејте сериозно, работете среќно

СЕРТИФИКАТ

8d9d4c2fa
3abf471ca
0153c3d0a
38a0b923a
3fee5164a
4999bce4a
6fa04b57a
79a2f3e7a
a700cfa4a

ИЗЛОЖБА

Учествувавме во SIGNCHINA 2019 во Шангај за комбинацијата на печатачи со внатрешен и надворешен формат, гравери, опрема за изложба и приказ, како и LED дисплеи, компоненти и осветлување во единствена сеопфатна платформа за извори за индустријата за знаци Учествувавме на FESPA 2019 во Мексико за дигитално и текстилно печатење Учествувавме на шоуто за знаци и приказ во Токио 2019 година во Јапонија за надворешно рекламирање, дигитално и печатење.

1
2019.3
9
4
3
12
11
2
8
14
7
10

Оставете ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја