pllakë shkumë pvc

Pllaka me shkumë PVC merr polivinilklorurin si lëndën e parë kryesore, shton agjent shkumëzues, retardant të flakës dhe agjent kundër plakjes dhe përdor pajisje speciale për ta nxjerrë atë.Përdoret gjerësisht në ndërtim, prodhimin e automjeteve dhe anijeve, mobiljet, dekorimin, dekorimin, prodhimin e reklamave, shenjat e ekspozitës, pamjen e qytetit dhe mbrojtjen e mjedisit, turizëm dhe industri të tjera.Fjalët reklamuese bëhen me makinë gdhendjeje ose me dorë, dhe trashësia është përgjithësisht 0,3-2 cm.Ka dy metoda të zakonshme të prodhimit: njëra është shkumëzimi i kores, me një shtresë lëkure të fortë në sipërfaqe, e cila është e lëmuar dhe e sheshtë;tjetra është me shkumë të lirë, pa kore në sipërfaqe dhe sipërfaqja është e imët dhe e pabarabartë (sipërfaqja e xhepit).Ngjyrat e zakonshme janë e bardha dhe e zeza.Grupi HSQY Plastic është një prodhues profesional i pllakave me shkumë PVC me çmim të ulët dhe është furnizuesi më i mirë i pllakave me shkumë PVC në Kinë.

pllakë shkumë pvc

Lini Mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni